МОЗ України посилить співпрацю з ОНН та ВООЗ в напрямку боротьби з ВІЛ/СНІД та туберкульозом в Україні

В.о. Міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський провів зустріч з посланником Генерального Секретаря ООН у Східній та Центральній Азії Міхаелєм Казачкіним, в.о. Представника ВООЗ в Україні Луїджі Мігліоріні та старшим радником ВООЗ в ЄС Масудом Дара. Сторони обговорили питання співпраці в напрямку протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу в Україні, зокрема в Донецькій та Луганській областях.

Так, представники міжнародних організацій висловили занепокоєність у зв’язку з ризиком підвищенням рівня захворюваності на соціально небезпечні захворювання на Сході України через складну військову та соціально-економічну ситуацію, а також зміною підходів до фінансування програм ВІЛ/СНІДу та туберкульозу Глобальним фондом.

На їх думку, питання допомоги Україні в цьому напрямку варто обговорити на рівні вищого керівництва держави.

Віктор Шафранський в свою чергу підкреслив пріоритетність цього питання для МОЗ України та подякував за ініціативу допомоги з боку міжнародної спільноти. За його словами, поєднання зусиль з організаціями такого рівня стане значним кроком у боротьбі з ВІЛ та туберкульозом у країні.

Він поінформував, що відомством наразі створено Центр громадського здоров’я, який буде опікуватися у тому числі і цим напрямком, підготовлено проект Концепції реформи системи громадського здоров’я, завершено роботу над розробкою новітніх стандартів лікування ВІЛ і ТБ із врахуванням європейських норм. Забезпеченість ліками хворих на СНІІД і туберкульоз, за його словами, здійснюється через механізм міжнародних закупівель, що дозволяє економити та покривати більшу кількість пацієнтів, у тому числі на Сході країни.

В.о. Міністра запевнив міжнародних партнерів у готовності співпраці та сприяння усім заходам, що будуть визначені в ході перемовин на вищому рівні.

Прес-служба МОЗ України

No Comments Yet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Липень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Архіви